django - en to hu translation catalogue (312 entries)

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
hu: A(z) %(datetime)s nem értelmezhető a(z) %(current_timezone)s időzónában; vagy bizonytalan, vagy nem létezik.

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
hu: %(field_label)s egyedi kell hogy legyen %(lookup_type)s alapján a(z) %(date_field_label)s mezőn.

en: %(from)s-%(to)s relationship
hu: %(from)s-%(to)s kapcsolat

en: %(from)s-%(to)s relationships
hu: %(from)s-%(to)s kapcsolatok

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
hu: %(model)s példány %(value)r %(field)s értékkel nem létezik.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
hu: Már létezik %(model_name)s ilyennel: %(field_label)s.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
hu: Már létezik %(model_name)s ilyennel: %(field_labels)s.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
hu[0]: %(size)d bájt
hu[1]: %(size)d bájt

en: %d day | %d days
hu[0]: %d nap
hu[1]: %d nap

en: %d hour | %d hours
hu[0]: %d óra
hu[1]: %d óra

en: %d minute | %d minutes
hu[0]: %d perc
hu[1]: %d perc

en: %d month | %d months
hu[0]: %d hónap
hu[1]: %d hónap

en: %d week | %d weeks
hu[0]: %d hét
hu[1]: %d hét

en: %d year | %d years
hu[0]: %d év
hu[1]: %d év

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
hu: (Rejtett mező: %(name)s) %(error)s

en: A JSON object
hu: Egy JSON objektum

en: AM
hu: DE

en: Albanian
hu: Albán

en: Algerian Arabic
hu: algériai arab

en: April
hu: április

en: Arabic
hu: Arab

en: Argentinian Spanish
hu: Argentin spanyol

en: Armenian
hu: Örmény

en: Asturian
hu: Asztúriai

en: August
hu: augusztus

en: Australian English
hu: Ausztráliai angol

en: Azerbaijani
hu: azerbajdzsáni

en: Basque
hu: Baszk

en: Belarusian
hu: Belarusz

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Big (8 byte) integer
hu: Nagy egész szám (8 bájtos)

en: Boolean (Either True or False)
hu: Logikai (True vagy False)

en: Boolean (Either True, False or None)
hu: Logikai (True, False vagy None)

en: Bosnian
hu: Bosnyák

en: Brazilian Portuguese
hu: Brazíliai portugál

en: British English
hu: Brit angol

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Burmese
hu: Burmai

en: CSRF verification failed. Request aborted.
hu: CSRF ellenőrzés sikertelen. Kérést kiszolgálása megszakítva.

en: Catalan
hu: Katalán

en: Change
hu: Módosítás

en: Clear
hu: Törlés

en: Colombian Spanish
hu: Kolumbiai spanyol

en: Comma-separated integers
hu: Vesszővel elválasztott egészek

en: Connect, get help, or contribute
hu: Lépj kapcsolatba, kérj segítséget, vagy járulj hozzá

en: Croatian
hu: Horvát

en: Currently
hu: Jelenleg

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: Date (with time)
hu: Dátum (idővel)

en: Date (without time)
hu: Dátum (idő nélkül)

en: Date out of range
hu: A dátum a megengedett tartományon kívül esik.

en: December
hu: december

en: Decimal number
hu: Tizes számrendszerű (decimális) szám

en: Delete
hu: Törlés

en: Directory indexes are not allowed here.
hu: A könyvtárak listázása itt nincs engedélyezve.

en: Django Community
hu: Django Közösség

en: Django Documentation
hu: Django Dokumentáció

en: Django: the Web framework for perfectionists with deadlines.
hu: Django: webes keretrendszer azoknak, akiknek a tökéletesség határidőre kell.

en: Duration
hu: Időtartam

en: Dutch
hu: Holland

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
hu: Üres lista, de a "%(class_name)s.allow_empty" értéke hamis.

en: English
hu: Angol

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
hu[0]: Bizonyosodjon meg arról, hogy legfeljebb %(max)s tizedesjegyből áll.
hu[1]: Bizonyosodjon meg arról, hogy legfeljebb %(max)s tizedesjegyből áll.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
hu[0]: Bizonyosodjon meg arról, hogy legfeljebb %(max)s számjegy van a tizedesvessző előtt.
hu[1]: Bizonyosodjon meg arról, hogy legfeljebb %(max)s számjegy van a tizedesvessző előtt.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
hu[0]: Bizonyosodjon meg arról, hogy legfeljebb %(max)s számjegyből áll.
hu[1]: Bizonyosodjon meg arról, hogy legfeljebb %(max)s számjegyből áll.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
hu[0]: Bizonyosodjon meg arról, hogy a fájlnév legfeljebb %(max)d karakterből áll (jelenlegi hossza: %(length)d).
hu[1]: Bizonyosodjon meg arról, hogy a fájlnév legfeljebb %(max)d karakterből áll (jelenlegi hossza: %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hu[0]: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez az érték legalább %(limit_value)d karaktert tartalmaz (jelenlegi hossza: %(show_value)d).
hu[1]: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez az érték legalább %(limit_value)d karaktert tartalmaz (jelenlegi hossza: %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hu[0]: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez az érték legfeljebb %(limit_value)d karaktert tartalmaz (jelenlegi hossza: %(show_value)d).
hu[1]: Bizonyosodjon meg arról, hogy ez az érték legfeljebb %(limit_value)d karaktert tartalmaz (jelenlegi hossza: %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy az érték %(limit_value)s (jelenleg: %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy az érték %(limit_value)s, vagy nagyobb.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
hu: Bizonyosodjon meg arról, hogy az érték %(limit_value)s, vagy kisebb.

en: Enter a complete value.
hu: Adjon meg egy teljes értéket.

en: Enter a list of values.
hu: Adja meg értékek egy listáját.

en: Enter a number.
hu: Adj meg egy számot.

en: Enter a valid IPv4 address.
hu: Írjon be egy érvényes IPv4 címet.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
hu: Írjon be egy érvényes IPv4 vagy IPv6 címet.

en: Enter a valid IPv6 address.
hu: Írjon be egy érvényes IPv6 címet.

en: Enter a valid JSON.
hu: Adjon meg egy érvényes JSON-t.

en: Enter a valid URL.
hu: Adjon meg egy érvényes URL-t.

en: Enter a valid UUID.
hu: Adjon meg egy érvényes UUID-t.

en: Enter a valid date.
hu: Adjon meg egy érvényes dátumot.

en: Enter a valid date/time.
hu: Adjon meg egy érvényes dátumot/időt.

en: Enter a valid duration.
hu: Adjon meg egy érvényes időtartamot.

en: Enter a valid email address.
hu: Írjon be egy érvényes e-mail címet.

en: Enter a valid integer.
hu: Adjon meg egy érvényes számot.

en: Enter a valid time.
hu: Adjon meg egy érvényes időt.

en: Enter a valid value.
hu: Adjon meg egy érvényes értéket.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
hu: Kérjük adjon meg egy érvényes "domain-darabkát", amely csak betűkből, számokból, aláhúzásból és kötőjelből áll.

en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
hu: Kérjük adjon meg egy érvényes "domain-darabkát", amely csak ékezet nélküli betűkből, számokból, aláhúzásból és kötőjelből áll.

en: Enter a whole number.
hu: Adjon meg egy egész számot.

en: Enter only digits separated by commas.
hu: Csak számokat adjon meg, vesszővel elválasztva.

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Estonian
hu: Észt

en: February
hu: február

en: Field of type: %(field_type)s
hu: Mezőtípus: %(field_type)s

en: File
hu: Fájl

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
hu: A(z) "%(extension)s" kiterjesztés nincs engedélyezve. Az engedélyezett fájltípusok: %(allowed_extensions)s.

en: File path
hu: Elérési út

en: Finnish
hu: Finn

en: Floating point number
hu: Lebegőpontos szám

en: Forbidden
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Foreign Key (type determined by related field)
hu: Idegen kulcs (típusa a kapcsolódó mezőtől függ)

en: French
hu: Francia

en: Fri
hu: pén

en: Friday
hu: péntek

en: Frisian
hu: Fríz

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
hu: Jövőbeli %(verbose_name_plural)s nem elérhetők, mert %(class_name)s.allow_future értéke False.

en: Galician
hu: Gall

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: Get started with Django
hu: Első lépések a Djangóval

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hungarian
hu: Magyar

en: IP address
hu: IP cím

en: IPv4 address
hu: IPv4 cím

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
hu: Ha a <meta name="referrer" content="no-referrer"> címkét használja, vagy a “Referrer-Policy: no-referrer” fejlécet, kérjük távolítsa el ezeket. A CSRF védelemnek szüksége van a "Referer" fejléc adatra a szigorú ellenőrzéshez. Ha aggódik az adatainak biztonsága miatt, használjon alternatívákat, mint például az <a rel="noreferrer" …>, a külső oldalakra mutató linkek esetén.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
hu: Ha kikapcsolta a cookie-kat a böngészőjében, kérjük engedélyezze őket újra, legalább erre az oldalra, vagy a "same-origin" típusú kérésekre.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
hu: Ha a böngészője úgy van beállítva, hogy letilja a "Referer" adatokat, kérjük engedélyezze őket ehhez az oldalhoz, vagy a HTTPS kapcsolatokhoz, vagy a "same-origin" kérésekhez.

en: Igbo
hu: igbo

en: Image
hu: Kép

en: Index of %(directory)s
hu: A %(directory)s könyvtár tartalma

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Integer
hu: Egész

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
hu: A megadott dátum "%(datestr)s" érvénytelen a következő formátumban: "%(format)s".

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
hu: Érvénytelen oldal (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
hu: Ír

en: Italian
hu: Olasz

en: January
hu: január

en: Japanese
hu: Japán

en: July
hu: július

en: June
hu: június

en: Kabyle
hu: Kabil

en: Kazakh
hu: Kazak

en: Korean
hu: Koreai

en: Kyrgyz
hu: kirgiz

en: Latvian
hu: Lett

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Lower Sorbian
hu: Alsószorb

en: Luxembourgish
hu: Luxemburgi

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Malayalam
hu: Malajálam

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with
hu: ManagementForm adatok hiányoznak vagy belenyúltak

en: Many-to-many relationship
hu: Több-több kapcsolat

en: Marathi
hu: Maráthi

en: March
hu: március

en: May
hu: május

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Mexican Spanish
hu: Mexikói spanyol

en: Mon
hu: hét

en: Monday
hu: hétfő

en: Mongolian
hu: Mongol

en: More information is available with DEBUG=True.
hu: További információ DEBUG=True beállítással érhető el.

en: Nepali
hu: Nepáli

en: Nicaraguan Spanish
hu: Nicaraguai spanyol

en: No
hu: Nem

en: No %(verbose_name)s found matching the query
hu: Nincs a keresési feltételeknek megfelelő %(verbose_name)s

en: No %(verbose_name_plural)s available
hu: Nincsenek elérhető %(verbose_name_plural)s

en: No day specified
hu: Nincs nap megadva

en: No file was submitted.
hu: Semmilyen fájl sem került feltöltésre.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
hu: Nem küldött el fájlt. Ellenőrizze a kódolás típusát az űrlapon.

en: No month specified
hu: Nincs hónap megadva

en: No week specified
hu: Nincs hét megadva

en: No year specified
hu: Nincs év megadva

en: Norwegian Bokmål
hu: Bokmål norvég

en: Norwegian Nynorsk
hu: Nynorsk norvég

en: November
hu: november

en: Null characters are not allowed.
hu: Null karakterek használata nem megengedett.

en: October
hu: október

en: One-to-one relationship
hu: Egy-egy kapcsolat

en: Order
hu: Sorrend

en: Ossetic
hu: Oszét

en: PM
hu: DU

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
hu: Az oldalszám nem "utolsó", vagy nem lehet számmá alakítani.

en: Persian
hu: Perzsa

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
hu: Javítsa a mezőhöz tartozó duplikált adatokat: %(field)s (egyedinek kell lenniük).

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
hu: Javítsa a mezőhöz tartozó duplikált adatokat: %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
hu: Javítsa a mezőhöz tartozó duplikált adatokat: %(field_name)s (egyedinek kell lenniük %(lookup)s alapján a dátum mezőn: %(date_field)s).

en: Please correct the duplicate values below.
hu: Javítsa az alábbi duplikált értékeket.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
hu: Küldjön egy új fájlt, vagy jelölje be a törlés négyzetet, de ne mindkettőt egyszerre.

en: Please submit %d or fewer forms. | Please submit %d or fewer forms.
hu[0]: Legfeljebb %d űrlapot küldjön be.
hu[1]: Legfeljebb %d űrlapot küldjön be.

en: Please submit %d or more forms. | Please submit %d or more forms.
hu[0]: Legalább %d űrlapot küldjön be.
hu[1]: Legalább %d űrlapot küldjön be.

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Positive big integer
hu: Pozitív nagy egész

en: Positive integer
hu: Pozitív egész

en: Positive small integer
hu: Pozitív kis egész

en: Raw binary data
hu: Nyers bináris adat

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Sat
hu: szo

en: Saturday
hu: szombat

en: Scottish Gaelic
hu: Skót gael

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
hu: Válasszon érvényes elemet. '%(value)s' nincs az elérhető lehetőségek között.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
hu: Válasszon érvényes elemet. Az Ön választása nincs az elérhető lehetőségek között.

en: September
hu: szeptember

en: Serbian
hu: Szerb

en: Serbian Latin
hu: Latin betűs szerb

en: Simplified Chinese
hu: Egyszerű kínai

en: Site Maps
hu: Oldaltérképek

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Slug (up to %(max_length)s)
hu: URL-barát cím (%(max_length)s hosszig)

en: Small integer
hu: Kis egész

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Static Files
hu: Statikus fájlok

en: String (up to %(max_length)s)
hu: Karakterlánc (%(max_length)s hosszig)

en: Sun
hu: vas

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Swahili
hu: Szuahéli

en: Swedish
hu: Svéd

en: Syndication
hu: Szindikáció

en: Tajik
hu: tadzsik

en: Tatar
hu: Tatár

en: Text
hu: Szöveg

en: That page contains no results
hu: Az oldal nem tartalmaz találatokat

en: That page number is less than 1
hu: Az oldalszám kisebb, mint 1

en: That page number is not an integer
hu: Az oldalszám nem egész szám.

en: The inline value did not match the parent instance.
hu: A beágyazott érték nem egyezik meg a szülő példányéval.

en: The install worked successfully! Congratulations!
hu: A telepítés sikeresen végződött! Gratulálunk!

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
hu: A napok számának {min_days} és {max_days} közé kell esnie.

en: The submitted file is empty.
hu: A küldött fájl üres.

en: This field cannot be blank.
hu: Ez a mező nem lehet üres.

en: This field cannot be null.
hu: Ez a mező nem lehet nulla.

en: This field is required.
hu: Ennek a mezőnek a megadása kötelező.

en: This is not a valid IPv6 address.
hu: Ez nem egy érvényes IPv6 cím.

en: Thu
hu: csüt

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Time
hu: Idő

en: Topics, references, &amp; how-to’s
hu: Témák, hivatkozások, &amp; leírások

en: Traditional Chinese
hu: Hagyományos kínai

en: Tue
hu: kedd

en: Tuesday
hu: kedd

en: Turkish
hu: Török

en: Turkmen
hu: türkmén

en: Tutorial: A Polling App
hu: Gyakorlat: egy szavazó app

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Universally unique identifier
hu: Univerzálisan egyedi azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
hu: Töltsön fel egy érvényes képfájlt. A feltöltött fájl nem kép volt, vagy megsérült.

en: Upper Sorbian
hu: Felsőszorb

en: Urdu
hu: urdu

en: Uzbek
hu: Üzbég

en: Value %(value)r is not a valid choice.
hu: %(value)r érték érvénytelen.

en: Value must be valid JSON.
hu: Az érték érvényes JSON kell legyen.

en: Venezuelan Spanish
hu: Venezuelai spanyol

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
hu: A Django %(version)s <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">kiadási megjegyzéseinek</a> megtekintése

en: Wed
hu: sze

en: Wednesday
hu: szerda

en: Welsh
hu: Walesi

en: Yes
hu: Igen

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your Web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hu: Ezt az üzenetet azért látja, mert ezen a HTTPS oldalon kötelező a "Referer header", amelyet a böngészőnek kellene küldenie, de nem tette. Ez az adat biztonsági okokból kötelező, ez biztosítja, hogy a böngészőt nem irányítja át egy harmadik fél.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hu: Azért látja ezt az üzenetet, mert ez a weboldal elvárja a CSRF cookie elküldését űrlapoknál. Erre a cookie-ra biztonsági okból van szükség annak kiszűrésére, hogy harmadik fél eltérítse az ön böngészőjét.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
hu: Azért látod ezt az oldalt, mert a <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> szerepel a settings fájlban, és még nem került beállításra egy URL sem.

en: a.m.
hu: de

[ctx: abbrev. month]
en: April
hu: ápr.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
hu: aug.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
hu: dec.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
hu: febr.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
hu: jan.

[ctx: abbrev. month]
en: July
hu: júl.

[ctx: abbrev. month]
en: June
hu: jún.

[ctx: abbrev. month]
en: March
hu: márc.

[ctx: abbrev. month]
en: May
hu: máj.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
hu: nov.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
hu: okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
hu: szept.

[ctx: alt. month]
en: April
hu: április

[ctx: alt. month]
en: August
hu: augusztus

[ctx: alt. month]
en: December
hu: december

[ctx: alt. month]
en: February
hu: február

[ctx: alt. month]
en: January
hu: január

[ctx: alt. month]
en: July
hu: július

[ctx: alt. month]
en: June
hu: június

[ctx: alt. month]
en: March
hu: március

[ctx: alt. month]
en: May
hu: május

[ctx: alt. month]
en: November
hu: november

[ctx: alt. month]
en: October
hu: október

[ctx: alt. month]
en: September
hu: szeptember

en: and
hu: és

en: apr
hu: ápr

en: jul
hu: júl

en: jun
hu: jún

en: mar
hu: már

en: may
hu: máj

en: midnight
hu: éjfél

en: noon
hu: dél

en: oct
hu: okt

en: or
hu: vagy

en: p.m.
hu: du

en: sep
hu: sze

en: yes,no,maybe
hu: igen,nem,talán

en: “%(path)s” does not exist
hu: A(z) "%(path)s" útvonal nem létezik

en: “%(pk)s” is not a valid value.
hu: Érvénytelen érték: "%(pk)s"

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
hu: A(z) "%(value)s" értéke nem érvényes UUID érték.

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
hu: A(z) "%(value)s" érvénytelen dátumformátumot tartalmaz. A dátumnak ÉÉÉÉ-HH-NN formában kell lennie.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
hu: A(z) "%(value)s" érvénytelen idő formátumot tartalmaz. Az időnek ÓÓ:PP[:mm[.uuuuuu]] formában kell lennie.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
hu: A(z) "%(value)s" érvénytelen dátumformátumot tartalmaz. A dátumnak ÉÉÉÉ-HH-NN ÓÓ:PP[:mm[.uuuuuu]][TZ] formában kell lennie.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
hu: A(z) "%(value)s" érvénytelen idő formátumot tartalmaz. Az időnek ÓÓ:PP[:mm[.uuuuuu]] formában kell lennie.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
hu: A(z) "%(value)s" értéke formára (ÓÓ:PP[:mm[:uuuuuu]][TZ]) megfelel ugyan, de érvénytelen időt tartalmaz.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
hu: A(z) "%(value)s" értéke formára (ÉÉÉÉ-HH-NN ÓÓ:PP[:mm[:uuuuuu]][TZ]) megfelel ugyan, de érvénytelen dátumot vagy időt tartalmaz.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
hu: A(z) "%(value)s" értéke formára (ÉÉÉÉ-HH-NN) megfelel ugyan, de érvénytelen dátumot tartalmaz.

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
hu: A(z) "%(value)s" értékének tizes számrendszerű számnak kell lennie.

en: “%(value)s” value must be a float.
hu: A(z) "%(value)s" értékének lebegőpontos számnak kell lennie.

en: “%(value)s” value must be an integer.
hu: A(z) "%(value)s" értékének egész számnak kell lennie.

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
hu: Az  "%(value)s" értéke csak üres, True, vagy False lehet.

en: “%(value)s” value must be either True or False.
hu: A(z) "%(value)s" értéke csak True vagy False lehet.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
hu: A(z) "%(value)s" értéke csak True, False vagy üres lehet.
